ПерепілочкаПерепілочкаПерепілочка
 
Головна Реєстрація Вхід
Годівля молодняка перепелів »


Міні-чат
200

Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Годівля молодняка перепелів



При вирощуванні й утриманні перепелів особливе значення має їх повноцінна годівля. Добові перепелята дуже малі, але інтенсивно ростуть, і за місяць їх маса збільшується більше ніж у 15 разів, а до двохмісячного віку вони досягають живої маси дорослих птахів.

Інтенсивний ріст перепелят і висока яєчна продуктивність самок можливі лише в разі забезпечення їх повноцінними кормами, що містять в собі всі необхідні поживні речовини: білки, вуглеводи, жири, вітаміни, мікроелементи. Раз на тиждень перепелам, старшим чотирьох тижнів, дають дрібний гравій об'ємом 0,5 від маси корму. Розмір гравію для птиці 4-6 тижневого віку — 1-1,5 мм, а для старших — не більше 2-2,5 міліметрів.

Ідеальний раціон

Дослідження складу корму, спожитого дикими перепелами, виявили в ньому до 48% кормів тваринного походження. В перші дні життя пташенята харчуються дрібними комахами, хробаками. Виростаючи, перепелята починають більше споживати рослинних кормів: спочатку скльовують листки і пагони рослин, а потім зернята. Враховуючи це, при вирощуванні перепелятам спочатку потрібно давати більше тваринних кормів, поступово збільшуючи вміст кормів рослинного походження.

Поки що не встановлено єдиного рецепту, який можна було б назвати найкращим чи ідеальним. Наприклад, у невеликих господарствах Японії перепелів часто годують мішанкою з рису і відходів свіжої риби у рівних частках. За даними деяких дослідників, для перепелів найкращими кормами є мішанки сої, люцернового борошна і кукурудзи, які можуть повністю забезпечити потребу у поживних речовинах. Використовуючи різні набори кормових інгредієнтів, різні дослідники рекомендують і різну поживність раціонів перепелів.

Вік птиці і годівля

Годівлю перепелят можна розділити на три періоди:

1. З 1-го по 7-й день життя перепелятам дають комбікорм, просіяний через сито з розмірами отворів 2х2 міліметри. Корм роздають 5 разів на день невеликими порціями, розсипаючи його на папері. В цей період перепелятам по можливості додають у корм подрібнене варене яйце (із розрахунку 2 г на одну голову на добу), сир, подрібнену зелень і сухі молочні відвійки.

2. З 2-го по 4-й тиждень перепелят переводять на чотириразове харчування, а при використанні годівниць достатньої ємності годують навіть двічі. В останні дні цього періоду починається поступовий перехід на годівлю кормом, рекомендований для перепелят 5-6 тижневого віку.

3. Починаючи з 5-го і 6-го тижня перепелятам дають кормову суміш з умістом сирого протеїну 16-18%. При перевищенні цього показника наступить раннє статеве дозрівання і яйцекладка, що негативно вплине на наступну продуктивність. При достатній ємності годівниць корм можна давати 1-2 рази на день. Необхідно враховувати, що перепели мають здатність розсипати корм, тому годівниці можна наповнювати не більше ніж на половину або 1/3 глибини. В останні дні періоду починається перехід на годівлю кормом, рекомендованим для дорослих перепелів.

При балансуванні раціону особливу увагу необхідно звертати на забезпеченість його сирим протеїном. Потреба перепелів в сирому протеїні змінюється в залежності від віку, продуктивності птиці і виражається у відсотках до маси корму. За сирим протеїном раціон перепелів балансується шротом, макухою, зернобобовими і кормами тваринного походження (рибним і мясо-кістковим борошном, сухим молоком). Збільшення білкових кормів у раціоні понад рекомендовані норми не веде до підвищення життєздатності організму, а навпаки, знижує його резистентність і порушує обмінні процеси в організмі.

Кількість спожитого перепелами корму залежить від вмісту у ньому обмінної енергії, віку птиці, її продуктивності, температури повітря. Добове споживання обмінної енергії перепелятами з віком дещо знижується, однак при вирощуванні перепелят на м’ясо, з метою одержання жирнішої тушки, у другу половину вирощування рекомендується підвищити вміст обмінної енергії в раціоні. Головними джерелами обмінної енергії у раціонах перепелів є кукурудза і кормовий жир.

О. Подстрєшний, О. Терещенко, Інститут птахівництва НААН

Інформація з Аграрна країна

Книги

Пошук на сайті


Магазин перепеловода on-line
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Погода в Дніпропетровську