ПерепілочкаПерепілочкаПерепілочка
 
Головна Реєстрація Вхід
Ветеринарно-санітарні заходи в перепільництві »


Міні-чат
200

Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ветеринарно-санітарні заходи в перепільництві



Невибагливість перепелів - одна з переваг цієї птиці. Здорові перепели завжди активні, багато рухаються, мають добрий апетит. Оперення їх гладке, блискуче, чисте, має яскраве забарвлення. У хворих птахів пір'я скуйовджене, вони, як правило, погано стоять на ногах, сидять у клітці окремо, не підходять до годівниць, очі закриті. Отже, розглянемо найпоширеніші хвороби перепелів.

До незаразних хвороб перепелів відносять різні травми, а також хвороби, викликані порушенням режимів і раціонів годівлі, неправильним утриманням та доглядом.

Порушення формування шкаралупи яєць. Як правило, причина цієї хвороби - недостатня кількість у раціоні мінеральних речовин, кальцію і вітаміну D. При захворюванні перепілки несуть яйця з дуже тонкою і м'якою шкаралупою або взагалі без неї.

Авітамінози. Різні хвороби виникають при нестачі вітамінів А, С, D, групи В. Так, при нестачі в організмі аскорбінової кислоти (вітаміну С) спостерігається уповільнення росту і розвитку молодняка, порушення росту пір'я.

Розкльов - просто біда для перепелиного стада. Птиця клюється, висмикує одна у одної пір'я. Причиною може бути занадто сильна освітленість. Тому необхідно витримувати нормативну освітленість і частину клітки прикривати, щоб у птиці був затемнений куток для відпочинку. Крім того, причиною розкльову може бути нестача сірки в організмі. У цьому випадку допоможе згодовування птиці капусти, яка багата на сірку.

Випадіння пера. У дорослих перепелів нерідко спостерігається випадіння пера. Це трапляється при порушенні раціону годівлі, підвищеній температурі в приміщенні, протягах, яскравому освітленні, великій щільності посадки, нестачі вітамінів.

Технологічний травматизм

Технологія утримання, годівлі та експлуатації птиці, спрямована на максимальне отримання продукції, нерідко зворотно пропорційна біологічній природі живого організму, що позначається на збільшенні кількості падежу та вимушеного забою птиці. Аналіз великої кількості експериментальних і клінічних даних показує, що з кожним роком усе гострішою у промисловому перепелівництві стає проблема технологічного травматизму - сукупності одноманітних пошкоджень і травм.

До технологічних травм відносять випадіння яйцеводу, розрив яйцеводу, жовтковий перитоніт, травми голови, кінцівок, асфіксія, розрив печінки.

Першопричиною виникнення травм і запалення репродуктивної системи у самок японського перепела в умовах промислового перепелівництва є процес формування яйця і проходження його по матці й піхві яйцеводу, тобто яйцекладка. При технологічному травматизмі в зону ризику потрапляють самки, у яких маса знесених яєць, особливо у віці від 42 до 55 діб, коливається в межах від 11,6 до 13,7 г при нормі від 6 до 9,8 грамів. При ураженні та запаленні від 17 до 32% площі залозистого шару матки яйцеводу окрас шкаралупи знесених яєць набуває фіолетово-блакитного кольору, а його зміна в темно-сіро-зелений колір свідчить про ураження залозистого шару матки яйцеводу на 35-52% від загальної площі. Така зміна забарвлення шкаралупи яєць вказує на наявність запалення в репродуктивній системі птиці і може бути своєрідним тестом на загальний фізіологічний стан організму.

Перше місце серед технологічних травм займає випадіння яйцеводу, що виникає в результаті неправильної годівлі чи утримання. Якщо перепілкам у віці 30-40 днів дають повноцінне харчування для дорослої птиці й інтенсивне освітлення тривалістю 20-24 години, то стимулюється ранній статевий розвиток і наступає рання яйцекладка (у віці 30-35 днів). Тому у самок, що не встигли достатньо фізіологічно розвинутись, можуть бути випадки випадіння яйцеводу разом із яйцем. Як правило, перепілка гине.

Це захворювання може виникнути у дорослих перепілок при нестачі в раціоні вітамінів А і D. Для попередження випадіння яйцеводу, враховуючи ранній початок несучості, рекомендують з 5-тижневого віку вводити в раціон підвищену на 50% від норми дозу вітамінів А і Е.

Травми, ушкодження та переломи кісток трапляються при ударі об сітку клітки. В залежності від тяжкості пошкоджень приймається рішення про лікування або вибракування. Якщо вирішили лікувати, то рану потрібно обробити розчином марганцевокислого калію або фурациліном, змазати настойкою йоду і при можливості забинтувати. При переломі обережно виправити кінці кісток, продезінфікувати шкіру навколо ушкодженої ділянки, на переламану кістку наложити вату і шину з тонких паличок, акуратно забинтувати.

Заразними хворобами перепели хворіють значно рідше, ніж інша домашня птиця, але повністю виключати можливість захворювання неможливо. Як правило, хвороби виникають у результаті впливу різних інфекцій, викликаних патогенними бактеріями чи вірусами. Збудники інфекцій у значній мірі концентруються в посліді, тому вчасне прибирання - профілактична міра попередження заразних хвороб. У разі необхідності використовують антибіотики та антисептики. Більшість ліків розчинні у воді, що полегшує їх використання. Бувають випадки, коли птиця відмовляється від їжі та води, і тоді ліки потрібно вводити через рот із допомогою піпетки або зонда.

О. Подстрєшний, О. Терещенко

Інформація з Аграрна країна

Книги

Пошук на сайті


Магазин перепеловода on-line
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Погода в Дніпропетровську